Olda Hloušek 
(klávesy, akustická kytara, zpěv)

Černo-bílá klaviatura ho provází už od dětství jako žáka LŠU přes vysokoškolská studia
na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně až do současnosti
v jeho učitelské profesi.

Cenné zkušenosti přinesla nejen léta působení v dětské dechovce (kde od klarinetu přešel k bicím), ale i dlouholeté angažmá ve SwingBandu Pavla Jínka (kde se zápletka opakovala, tentokrát od bicích pro změnu ke klávesám). Neopomeňme ani krátké, ale  příjemné bigbeatové osvěžení v brněnské kapele Irving.

Je sbormistrem pěveckého sboru ANTEA, se kterým stihl procestovat pár zemí, uspořádat pěknou řádku koncertů, vydat 3 CD a hlavně přimět ke spolupráci všechny zbylé členy pozdějších Chrástů: Věru jako dlouholetou členku sboru, Martina jako spolupachatele hudebních aranžmá a hlavně studiového a zvukového poradce, no a Filipa jako kytaristu a takového Ferdu Mravence – práce všeho druhu.

Ve svém poněkud monotematickém povolání okusil radosti i strasti nejen řadového kantora.
Narozen je ve znamení Ryb, s čímž koresponduje jeho melancholická povaha.
Ačkoli na to nevypadá, má rád dobré jídlo, zejména speciality typu sushi, tatarský biftek nebo steak na mnoho způsobů. Kultovní kapelové pití (Fernet Stock) rád občas vymění za kvalitní víno, případně 3x destilovanou irskou whisky či slivovici „z vlastní zahrádky“.
Pokud mu v tom nezabrání zákaz vjezdu nebo terénní překážky, dojede kamkoliv autem. Peníze, které ušetří za kadeřníka, investuje do toho, co si z učitelského platu nemůže dovolit. Marně se snaží vyhýbat srážkám s blbci a nesnáší, když mu někdo ruší zaslouženou nedělní odpolední siestu.